Hikayemiz

ZYTİN'in Hikayesi

İmbat'ın Esintisiyle...

İmbat, tüm Ayvalık’a sesler fısıldar. Ege’den topladığı yüzlerce efsaneyi ve hikayeyi anlatır, Ayvalık’ın çocukları imbattan dinledikleri serin hikayelerle büyür… İşte bu hikayelerden en güzeli de, zeytini anlatır. Tarihin ve zamanın olmadığı bir diyardan gelir zeytinin hikayesi. Denizlerin tanrısı Posedion ile bilgeliğin tanrısı Athena’nın mücadelesinden doğan, binlerce yıllık bir hikaye. Athena’nın insanlara armağan ettiği, binlerce yıldır insanlara cömert armağanlar sunan zeytin ağacının hikayesi…

Egeli bir aile olarak biz de imbatın hikayeleri ile büyüdük. O hikayeleri ve özellikle zeytini asla ama asla unutmadık. Bundandır herhalde topraktan ve Ege den kopmadık, kopamadık ve geri döndük. Ege’nin özel damak tadı ile sağlığı bir araya getirmenin en güzel yolunun Homeros’un deyimiyle ‘sıvı altından’, yani zeytinyağından geçtiğini ise çok iyi biliyorduk. Her ne kadar zor ve sabır isteyen bir yol olsa da dostlarımıza hem sağlığın hem de lezzetin bir arada olduğu, taze ve doğal ürünler sunabileceğimiz bir marka yaratmaya karar verdik. Yola çıkarken amacımız sizleri doğal ve sağlıklı ürünler ile buluşturmaktı. Çünkü sağlıklı bir nesil için yerelde yetişen doğal ve katkısız ürünlerle beslenmenin öneminin farkındayız.

İşte ZYTİN’in de öyküsü böyle başladı… Geleneksel yöntemlerle, modern eğitimimizi harmanlayarak yola koyulduk. Zeytin ağaçlarımızı kendi bahçemizde yetiştiriyor, her ağacımızla özel olarak ilgileniyoruz. Binlerce yıllık gelenekle, zeytinleri yere düşmeden dalından elle toplayıp, 3 saat içinde sıkıma gönderiyoruz.

Bolluğun, sağlığın, bilgeliğin, aklın, ölümsüzlüğün, arınmanın ve yeniden doğuşun simgesi zeytinden elde ettiğimiz yüksek kaliteli doğal sızma zeytinyağlarımızı ZYTİN şişelerine dolduruyoruz.

Her bir ZYTİN şişesinde Ayvalık’ta imbatın bize fısıldadığı hikayeleri sizlerle paylaşıyoruz…

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz BoşMağazaya Dön